Peaky Blinders Oyuncuları ve Dizi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Yaşanmış bir olaydan diziye dökülen efsane dizi Peaky Blinders oyuncuları, konusu ve Peaky Blinder 6. Sezon ne zaman çıkacak? sorusunun cevabı

Peaky Blinders Konusu

peaky blinders konusu oyuncuları
Peaky Blinders Konusu

Yaşanmış olaylardan esinlenilerek Steven Knight’ın babasının ona anlattığı hikayeden yazılıp, ekranlara aktarılmıştır. 1890’lı yıllarda İngiltere Birmingham’daki ünlü “Peaky Blinders” çetesini anlatıyor. Sokaklarda yoksulluk karmaşa ve açlık hüküm sürerken, ayakta kalmayı ele alıyor.

Tüm İngiltere’ye nam salmış ünlü Shelby ailesini, aile içi olayları, diğer çetelerle ilişkilerini ve o dönemdeki halkın yaşadığı yoksulluk, ülkenin içinde bulunduğu karmaşayı ekranlara aktarıyor.

Gerçek Peaky Blinders

gerçek shelby reel peaky blinders fotoğraf photo
Gerçek Peaky Blinders

Fotoğrafta gördüğünüz üyeler ise gerçek Shelby ailesine ait değil. Zaten Peaky Blinders çetesi sadece Shelby ailesinden oluşmamaktaydı. Diğer bir çok aile üyesinin karışımı bir çeteydi. Resimdeki arkadaşlar da gerçek Peaky Blinders çetesi üyelerine ait.

Peaky Blinders Oyuncuları

Thomas Shelby (Cillian Murphy)
Peaky Blinders Oyuncuları Thomas Shelby
Thomas Shelby

Peaky Blinders dizisinde çete lideri Arthur’un küçük kardeşidir. Soğuk kanlı, keskin zekalı, ileri görüşlü ve düşmanlarına karşı acımasızlığıyla çetenin lideri oluyor. Ayrıca Cillian Murpy 1 sezonda 3.000 sigara içiyor. Normalde sigara kullanmıyor. İçinde nikotin olmayan bitkisel sigaralar.

Arthur Shelby (Paul Anderson)
Peaky Blinders Oyuncuları arthur shelby
Arthur Shelby

Peaky Blinders dizisinin başlarında çetenin lideri konumunda. İçki bağımlısı, kadınlara düşkün ve şiddete yatkın bir kişiliği olsa da, aile içi sorunları yatıştıran ve kardeşlerine her zaman destek veren birisi.

John Shelby (Joe Cole)
Peaky Blinders Oyuncuları john shelby
John Shelby

Shelby ailesi Arthur ve Thomas’ın küçük kardeşidir. Umursamaz tavırlı, asi ve ağabeyleri kadar acımasızdır. Ayrıca Birinci Dünya Savaşı’na da katılmıştır. Ayrıca dizideki Michael Gray ile gerçek hayatta kardeştir.

Grace Shelby (Annabelle Wallis)
Peaky Blinders Oyuncuları grace shelby
Grace Shelby

Shelby Ailesinin içine sızan Polis Ajanıdır. Thomas ile aşk yaşayınca iş aşk arasında gidip gelmiştir. Thomas bunun akan olduğunu öğreniyor tabi ortalık karışıyor ayrılıyorlar. Ama aşk bu ajan majan dinlemiyor sonradan yine depreşiyor.

Chester Campbell (Sam Neill)
Peaky Blinders Oyuncuları chester campbell
Chester Campbell

Peaky Blinders dizisinde Shelby ailesinin en büyük düşmanı. Hem başmüfettiş olarak hem de Grace’e olan aşkından. Yani Chester Grace’i, Grace de Thomas’ı sonra hepsi Shelby ailesini. neyse.

Peaky Blinders 6. Sezon Ne Zaman Çıkacak?

Peaky Blinders 6. Sezon Ne Zaman Çıkacak?
Peaky Blinders 6. Sezon Ne Zaman

Normalde Peaky Blinders 6. Sezon çekimlerine 2020 Eylül ayında başlanılacaktı. Lakin malum koronavirüs sebebiyle ertelenmişti. Geçtiğimiz günlerde 6. Sezon çekimlerine başlandı. Yapılan açıklamalara göre Peaky Blinders 6. Sezon ile final yapacak ama farklı formatta yine devam edecek.

Peaky Blinders 6. Sezon Ne Zaman Çıkacak? sorusunun cevabı ise, 2021 sonları 2022 başı.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu