Kalıcı Oje Nedir? Nasıl Yapılır? Nasıl Çıkar?

Pratik ve kolay bir şekilde kalıcı oje nasıl yapılır? Kullanmanız gereken malzemeler nelerdir? ve Kalıcı oje nasıl çıkarılır? makalemizde

Kalıcı oje , kullanımına göre 4 ile 6 hafta kalıcı olabilir. Aynı rengi kullanmaktan sıkılırsanız, üzerine normal oje sürebilir sıkılınca normal ojeyi asetonla çıkarabilirsiniz. Oha ne kadar heyecanlı dimi.

evde kalıcı oje sürmek

Kalıcı Oje İçin Manikür ve Törpü

Evde kalıcı oje yapmaya başlamadan önce tırnak etlerinizi temizleyin, tırnaklarınızı da törpüleyin.

Sonra parlatıcı törpünün sert kısmını kullanarak tırnağınızın yüzeyini törpülüyorsunuz. Tabi hayvanlaşmadan, mat bir görüntü alana kadar yani.

Kalıcı Oje İçin Prep ve Wipe

Bu işlemde kalıcı oje çıkarıcı ıslak mendil kullanarak, tırnak yüzeyini iyice silmeniz gerekiyor. Sebep ? diye sorarsan, tırnağınızda kalan yağlardan kurtulmak için.

Kalıcı Oje İçin Base Coat

Geldik can alıcı noktalara. Başlıkta malzemeler yazmıştık hani nerde malzemeler diyorsan, serptik konunun içine işte. Base coat olarak adlandırılan şeffaf jeli sürmeniz gerekiyor. Base coat ince ince sürdükten sonra, UV/LED Lamba kullanıp 30 saniye kurutmalısınız.

Base coat ve UV/LED Lamba nerden bulacağız diyorsanız, google sizi bekliyor.

evde kalıcı oje sürme base coat

Kalıcı Oje Sürme Aşaması

Tüm tırnaklarınıza veya fantezinize göre bazı tırnaklarınıza base coat uyguladın, lamba yardımıyla kuruttun sonra kalıcı ojeni ince bir tabaka halinde sürdün. Ojeyi sürdükten sonra UV/LED Lamba ile 30-60 saniye kadar kurutuyorsun. Sonra ikinci katı sürdün yine kurutuyorsun.

Kalıcı ojeyi nerden bulacağız deyip kızdırma beni. Artık her ilçede güzellik ürünü satan bir sürü mağaza var. İstersen internetten al beni bağlamaz. Hadi son aşamaya geçelim.

Kalıcı Oje İçin Top Coat

Simli, mat, parlak veya normal top coat ı ince bir tabaka halinde sürüp, lamba ile kurutmalısınız. Yine top coat için internetten alabilir veya malum mağazalardan temin edebilirsiniz.

Ayrıca belirteyim, kalıcı oje seti de mevcut. Yani tüm bu malzemeleri tek seferde set halinde de alabilirsiniz.

kalıcı oje nasıl çıkartılır

Kalıcı Oje Nasıl Çıkartılır ?

Önce ojelerin üzerini güzelce törpülemelisin. Sonra tırnak yüzeyini kaplayacak şekilde pamuk veya pedler kesip aseton ile iyice ıslatmalısın. Pedlerle tırnakların yüzeyini hava almayacak şekilde alüminyum folyo ile kapatmalısın. Sar tırnağını işte. 10 – 12 dakika kadar bekleyip folyoları sökebilirsin. Sonra bir bakmışsın yıllar geç.. pardon. Bir bakmışsın ojeler soyulabiliyor.

Kalıcı oje çıkarmak için solüsyon ve jeller de vardır. Yine Google’dan bulabilirsiniz. Sağlıcakla kalın. Bakımlı kalın.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu