Bazılarını Daha Önce Duymadığınız Farklı Kökenlerden Kadın Fotoğrafları

“Güzelliğin milliyeti ya da ırkı yoktur!” kavramıyla yola çıkan Rus fotoğrafçı Natalia, dünyanın her yerinden kadın fotoğrafları galerisi

#1 Altay Kadını

altay türk kadını
Les origines de la beauté

Altaylar, Sibirya Altay Cumhuriyeti ve Altay Krai’de yaşayan Türk insanlardır.

#2 Litvanya Kadını

litvanyalı kadın fotoğraf

Litvanyalılar, yaklaşık 4 milyon kişiden oluşan Litvanya’ya özgü bir Baltık etnik grubudur.

#3 Alman Kadını

alman kadın güzellik fotoğraf

Almanlar, Orta Avrupa’ya özgü, ortak bir Alman soyunu, kültürünü ve tarihini paylaşan ve Alman dilini ana dili olarak konuşan bir etnik gruptur. Toplam nüfusları yaklaşık 140 milyon.

#4 Bengal Kadını

bengal kadın fotoğraf

Bengal halkı, siyasi olarak Bangladeş ve Hindistan arasında bölünmüş olan Bengal bölgesine özgü başlıca etnik gruptur. Toplam nüfus: yaklaşık 250 milyon.

#5 Ermeni Kadını

ermeni kadını fotoğraf

Ermeniler, Ermeni Yaylası’na özgü bir etnik gruptur. Toplam nüfus: 8 milyon.

#6 Kablye Kadını

kabyle kadın fotoğraf

Kabyle halkı, Cezayir’in 160 km doğusunda, Cezayir’in kuzeyindeki Kabylie’ye özgü bir Berberi etnik grubudur. Toplam sayı: yaklaşık 6,5 milyon.

#7 Fula Kadını

fula kadını fotoğraf

Fula insanları, ağırlıklı olarak Batı Afrika’da olmak üzere birçok ülkeye yayılmış, ancak Orta Afrika ve Sudan Kuzey Afrika’da da bulunan etnik bir gruptur. Toplam nüfus – 23-25 ​​milyon.

#8 Çeçen Kadını

çeçen kadını fotoğraf

Çeçenler, Doğu Avrupa’nın Kuzey Kafkasya bölgesinden çıkan Nah halklarının yerli bir Kuzeydoğu Kafkas etnik grubunu oluşturur. Bugün Çeçenlerin çoğu, Rusya Federasyonu’nun bir alt bölümü olan Çeçen Cumhuriyeti’nde yaşıyor. Toplam nüfus: 1,7 milyon.

#9 Ezidi Kadını

ezidi kadını fotoğraf

Ezidiler, Yukarı Mezopotamya’ya özgü iç eşli ve çoğunlukla Kurmanci konuşan bir azınlıktır. Toplam nüfus: yaklaşık 1 milyon.

#10 Osetli Kadını

osetiyan kadını fotoğraf

Osetliler, Osetya olarak bilinen bölgeye özgü Kafkas Dağları’nda yaşayan bir İran etnik grubudur. Hint-Avrupa dilleri ailesinin doğu kolunun İran dili olan Osetçe’yi konuşurlar ve çoğu ikinci dil olarak Rusça’yı da akıcı bir şekilde konuşurlar. Toplam nüfus: 720.000.

#11 Kırgız Kadını

kırgız kadını fotoğraf

Kırgızlar, esas olarak Kırgız Cumhuriyeti’nde yaşayan Türklerdir. Kırgızlar Özbekistan, Kazakistan, Rusya ve Çin’de de yaşıyor. Toplam nüfus: 6 milyon.

#12 Moldova Kadını

moldova kadını fotoğraf

Moldovalılar, Moldova’nın ana nüfusu olan Güneydoğu Avrupa’daki insanlardır. Moldovalı inananların çoğu Ortodokstur. Toplam nüfus: 3.5 milyon.

#13 Jola Kadını

jola kadını fotoğraf

Jola, Senegal’de, Gambiya’da ve Gine-Bissau’da bulunan etnik bir gruptur. Toplam nüfus: 650.000.

#14 Wolof Kadını

wolof kadını fotoğraf

Wolof, Senegal, Gambiya ve Moritanya’da bulunan etnik bir gruptur. Toplam nüfus: 6.5 milyon.

#15 Reunionese Kadını

Reunionese kadını fotoğraf

Reunionese, Hint Okyanusu’ndaki Reunion adasında nüfusu olan insanlardır. Toplam sayıları 250 bin kişidir.

#16 Ukrayna Kadını

ukrayna kadını fotoğraf

Ukraynalılar, toplam nüfusa göre Avrupa’nın 6. en büyük ülkesi olan Ukrayna’ya özgü bir Doğu Slav etnik grubudur. Slav halkları arasında Ukrayna halkı, Ruslar ve Polonyalılardan sonra üçüncü en büyük halktır. Toplam nüfus: 46 milyon.

#17 Fin Kadını

fin kadını fotoğraf

Finliler ve Fin halkı terimleri İngilizcede “Finlandiya’nın yerlisi veya sakinleri” anlamında kullanılmaktadır. Fince, Ural dil ailesinin bir parçasıdır. Toplam nüfus: 6,5 milyon.

#18 İzlanda Kadını

izlanda kadını fotoğraf

İzlandalılar, çoğunlukla Cermen İzlandaca konuşan, İzlanda’ya özgü bir Kuzey Germen etnik grubu ve milletidir. Toplam nüfus: 450.000.

#19 Dinka Kadını

dinka kadını fotoğraf

Dinka halkı, Güney Sudan’a özgü çoban-çiftçi halkıdır, ancak aynı zamanda oldukça büyük bir diaspora nüfusu vardır. Çoğunlukla Nil boyunca yaşarlar. Toplam nüfus: yaklaşık 4,6 milyon.

#20 Tunus Kadını

tunus kadını fotoğraf

Tunus halkı, Fransızcaya hakim olmanın yanı sıra ana dili olarak Tunus (Derja) konuşan Kuzey Afrika’ya özgü bir Maghrebi etnik grubu ve milletidir. Tunus nüfusunun neredeyse tamamı Sünni Müslümanlardır. Toplam nüfus: yaklaşık 14 milyon.

#21 Gürcü Kadını

gürcü kadını fotoğraf

Gürcüler, nüfusun çoğunluğunu oluşturdukları Gürcistan’da ortaya çıkan bir etnik gruptur. Toplam nüfus: 6 milyon.

#22 Karelya Kadını

karelya kadını fotoğraf

Karelyalılar, bugün Finlandiya ve Rusya arasında bölünmüş olan Kuzey Avrupa tarihi Karelya bölgesine özgü bir Baltık-Fin etnik grubudur. Karelya dili, Fin dili ile yakından ilgilidir. Toplam nüfus: yaklaşık 90.000.

#23 Tigrinya Kadını

tigrinya kadını fotoğraf

Tigrinya, Habeşistan’ın kuzey dağlık bölgelerinde Etiyopya ve Eritre’de yaşayan etnik bir gruptur. Çoğunlukla Eritre dağlık bölgelerinde ve kuzey Etiyopya’nın Tigray Bölgesinde yaşarlar. Toplam nüfus: 8 milyon.

#24 Belarus Kadını

belarus kadını fotoğraf

Belaruslular, Beyaz Rusya Cumhuriyeti’nin çoğunluğunu oluşturan bir Doğu Slav etnik grubudur. Belarus’taki iki resmi dil Belarusça ve Rusçadır. Toplam nüfus: 9,5 milyon civarı.

#25 Breton Kadını

breton kadını fotoğraf

Bretonlar, Fransa’nın Brittany bölgesinde bulunan etnik bir gruptur. Toplam nüfus: 4,365,500.

#26 Abhaz Kadını

abhaz kadını fotoğraf

Abhazlar, çoğunlukla Karadeniz kıyısında tartışmalı bir bölge olan Abhazya’da yaşayan bir Kafkas etnik grubudur. Abhazya, bölgeyi özerk bir cumhuriyet olarak gören ve Gürcistan’ın bir parçası olarak çoğu ülke tarafından tanınan Güney Kafkasya’da kısmen tanınan bir devlettir. Toplam nüfus: yaklaşık 200.000.

#27 İngiliz-Avustralya Kadını

anglo avustralya kadını fotoğraf

Anglo-Avustralyalılar (İngiliz Avustralyalılar), Avustralya’nın ana nüfusunu oluşturan insanlardır. Ayrıca İngiltere, ABD, Yeni Zelanda, Papua Yeni Gine ve diğer ülkelerde yaşıyorlar. Toplam nüfus: yaklaşık 12 milyon.

#28 Kazak Kadını

kazak kadını

Kazaklar, Kuzey Karadeniz bölgesi, Don ve Kuzey Kafkasya halklarından biridir.

Daha fazlası için;  Instagram | Facebook | lesoriginesdelabeaute.com | youtube.com

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu